Soncap Sertifikası

Nijerya sertifikalandırması iki aşamadan oluşmaktadır.


1-Porduct Certificate

İşlemlerinilk aşamasınıdır, Bu sertifikanın alınması için Test raporları , ISO 9001 belgeleri, Ürün fotoğrafları ve tüm kalite dökümanalrı iletilir ve ardından Product certificate elektronik olarak yayınalnır. Bu beglenin yayınlanmasının ardından alıcınız PC- Product certificate ile Nijerya Merkez bankasına ( Nigeria Central Bank ) başvurur ve Form M dökümanı talebininde bulunulur. Form M in alınmasının ardından döküman bizlere iletilir ve sıradaki işlem sürecin son aşaması olan SONCAP sertfikalandırmasıdır.


2-SONCAP Certificate

SONCAP sertifikasının yayınlanması için yukarıdaki süreçlerin tamamlanmasının ardından yüklemenizi gerçekleştirmeniz ve ardından Final Fatura, Paket listesi, Konşimento ve Form M dökümanını bizlere iletmeniz gereklidir. Sertifikanızın draftı sizlere iletilir ve onayınıza istinaden elektronik olarak yayınlanır.


Nijerya SONCAP sertifikalandırmasında dikkat edilmesi gereken konu; bazı yasaklı ürünler ve tehlikeli ürün gruplarına göre sertifikalandırma prosedürlerinin farklılık göstermesidir. Ürünlerinizin görselleri ve gümrük tarife kodlarını iletmenize istinaden işleyiş hakkında sizleri ayrıca bilgilendireceğiz.