VDE Sertifikası

 

VDE Almanya’ da Elektrik, Elektronik ve Bilgi teknolojileri ile ilgili  bir kuruluştur. Yeni teknolojilerin gelişmesine olanak sağlamak, güvenlik standartları geliştirmek esas amacı olan kurum dünya çapında faaliyetlerde bulunmaktadır. Bu faaliyetler sayesinde adını global düzeyde duyurmuştur.
 

VDE çalışmalarının odak noktası Elektrik ve Elektronik ile ilgili test ve standartlar hazırlamaktır.
 

VDE kurum ya da kuruluşların bilimsel faaliyetlerini, sanayi standartlarını ve ürün test faaliyetlerini birleştirir. VDE´ın çalışması, ilerlemekte olan güvenlik standartlarının elektrikli ve elektronik mamullerin, millet ve milletler arası standartlar ile sertifikalı elektrikli ürünler, ekipman ve sistemlerin teknik düzenlemelerinin hazırlanmasını kapsar. 
           

VDE test ve sertifika enstitüsü Offenbach, Almanya´nın merkezidir. Enstitünün küresel ağ sertifikasyon ve test merkezleri, 500´den fazla personeli ile millet ve milletler arası üreticiler adına her sene 100.000 civarında ürünün testlerini gerçekleştirmektedir. Almanya’da ve başka yerlerde elektrikli diş fırçaları,  elektrikli sobalar, çamaşır makineleri ve bu ürünler kadar halk tarafından kullanılan elektrikli hemen hemen her ürün, enstitüsü tarafından sertifikalandırılmıştır.
 

Yılda yaklaşık 100.000 ürün test edilmektedir. Elektrikli kişisel aletlerden ev aletlerine ve Bilişim teknolojisi ürünlerine kadar günlük hayatta kullanılan birçok ürünle ilgili test ve standart geliştirilmiştir. Şu an Dünyada yaklaşık 200.000 ürün Vde İşareti taşımaktadır.
 

VDE’nin ulusal ve uluslararası ağ uzmanları,VDA üyelerine bilgi transferi, eğitim programların ve özel online tekliflerin ulaştırılması gibi faaliyetlerde bulunuyorlar. VDE, yaklaşık 8.000 adet öğrenci, 1300 dolaylarında kurumsal firma dahil olmak üzere yaklaşık 35.000 kurumsal üyesi ile VDE Avrupa´nın en büyük teknik ve bilimsel derneklerinden birisidir.     
 

VDE, Almanya’da bilgi teknolojileri, elektrik, elektronik ile alakalı ürünler için meydana getirilmiş bir kuruluştur. Yeni teknolojilerin ilerlemesine imkan sağlamak, güvenlik standartlarını geliştirmek temel hedefi olan kurum, dünya genelinde uygulamalarda bulunmaktadır.
 

VDE, çalışmalarının merkez noktası elektrik ve elektronik ile alakalı test ve standartlar oluşturmaktadır. Her sene yaklaşık olarak 100.000 ürün teste tabi tutulmaktadır. Elektrikli kişisel aletlerden, ev ve bilişim teknolojisi ürünlerine kadar günlük yaşamda faaliyet ettirilen birden çok ürünle alakalı test ve standart geliştirilmiştir. Şu ana kadar dünyada yaklaşık 200.000 üründe VDE işaretli ürün bulunmaktadır.
 

İletişim, hareketlilik, enerji ve yaşam bilimlerini temsil eden ve VDE tarafından desteklenen merkezi yenilik alanları vardır. VDE amacı, iletişim kurmak, güvenli alanlarda Almanya´nın ve Avrupa´nın konumunu güçlendirmektir.
 

VDE  Sertifikası Kapsamı ve Hizmetleri
 

o   Bilgi transferi 
 

VDE, teknik, bilimsel ve endüstri standartlarının ürün testleri alanındaki faaliyetleri ile araştırmacılar, geliştiriciler ve kullanıcılar arasındaki verimli millet ve milletler arası bilgi transferlerini kayıt altına alır.
 

o   Sürekli eğitim
 

VDE, elektrik mühendisliğinin eğitim alanlarında faaliyetlerini sürdüren en büyük sağlayıcılarından birisidir. Yaklaşık olarak 67,000 katılımcısının olduğu VDE, bilgi teknolojisi üzerinde çalışan öğrencilerin çıkarlarını temsil eder.
 

o   Teknoloji ve eğitim politikası
 

VDE siyasi ve kamuoyu desteğini teşvik ederek mühendisler, bilim adamları ve geleceğe ilişkin teknolojiler üzerinde çalışan öğrencilerin çıkarlarını gözetir.
 

o   Genç yetenek Promosyon
 

VDE bilim ve teknoloji ile ilgilenen profesyonellerin yanı sıra genç yeteneklerinde faaliyetlerini desteklemektedir. Her sene, kabiliyetli öğrencilerin, mezunların ve genç bilim adamların adına, VDE ödülleri ve bursları için bir çok ülkede yarışmalar düzenlenmektedir.
 

o   Uluslararası standartlar ve standartlar   
 

VDE elektrikçileri, el aletlerinin güvenliğini teyit etme şekliyle milletlet arası uyumlaştırılmış sanayi standartlarını yükseltmek için çalışır. DIN (Alman standartlaştırma enstitüsü), DKE (elektrik, elektronik ve bilgi teknolojileri Alman komisyonu) ve VDE  bu alandaki ulusal standardizasyon kuruluşlarıdır.
 

o   Ürün Test ve Belgelendirme
 

VDE,  Almanya test ve belgelendirme kurumu 500´den fazla personeli ile yaklaşık olarak 100.000 ürünü her sene testlere tabi tutmaktadır.
 

o   Global Hizmetler
 

Asya´daki VDE’yi,  VDE Global Services GmbH temsil eder ve küresel pazarlar adına yerel test tesisleri ve ürün belgelendirmesi gerçekleştirir.
 

o   Yayınlar     
 

Sanayi standartları uzmanları, kitaplar ve teknik dergileri içine alan yayınların bir yelpazesini sunmaktadır.
 

o   Yenilik ve Teknoloji     
 

VDI / VDE Innovation + Technik GmbH Almanya´daki federal ve eyalet bakanlıkları için teknoloji politikaları adına destek programlarını koordine etmektedir.